PRZEDSIONEK MORZA PÓŁNOCNEGO (1999) – nakład wyczerpany

Książki JERZEGO KULIŃSKIEGO kojarzyły się dotąd tylko z Morzem Bałtyckim. Dlatego tom ten zapewne odebrany zostanie jako niespodzianka przygotowana wyjątkowo na zamówienie nowego regulaminu stopni żeglarskich. Teraz gdy już od amatorów patentów jachtowych sterników morskich wymaga się stażu żeglugi po wodach pływowych – pilna potrzeba opracowania przewodnika po Zatoce Helgolandzkiej oderwała autora od przygotowywanej locji zachodniego Bałtyku. Żegluga po wodach pływowych obrosła w Polsce legendą o trudnościach tak ogromnych, że akwen Zatoki Helgolandzkiej pozostawał przez dziesięciolecia poza uprawnieniami nawet jachtowych kapitanów żeglugi bałtyckiej. W książce tej powinniście znaleźć odpowiedź na ile te ograniczenia swobody żeglugi polskich żeglarzy były uzasadnione.

PRZEDSIONEK MORZA PÓŁNOCNEGO – to nie tylko przewodnik po Zatoce Helgolandzkiej. Znajdziecie w niej także informacje dotyczące Kanału Kilońskiego, Łaby, Wezery i Jade oraz opisy tak ciekawych portów niemieckich jak: Holtenau, Rendsburg, Brunsbuttel, Hamburg, Cuxhaven, Bremerhaven, Wilhelmshaven i Helgoland.

PRZEDSIONEK MORZA PÓŁNOCNEGO – to przystępne kompendium wiedzy nautycznej, której próżno szukać w polskiej literaturze żeglarskiej o tym akwenie. Przewodnik opracowano dla debiutantów, ale i kapitanom może okazać się przydatnym.

stron 232, oprawa miękka, format 21×14,5 cm