ZALEW WIŚLANY (2000) – nakład wyczerpany

Jerzy i Marco Kulińscy po kilkunastu latach ponownie odwiedzili Zalew Wiślany. Tym razem tylko po to, aby żeglarzom śródlądowym pokazać nową, wreszcie nieco obszerniejszą dziurę w płocie odgradzającym słoną wodę. Autorzy mają do Zalewu Wiślanego sentyment szczególny. Z każdym portem, z każdym kilometrem Szkarpawy, z każdą śluzą, a zwłaszcza z każdym mostem związane są jakieś wspomnienia. Odwiedziny Zalewu jesienią 1999 roku to nie tylko aktualizacja locji. Czytelnicy dostają do ręki tylko „formalnie” drugie wydanie „ZALEWU WIŚLANEGO”. To zupełnie nowa książka. Innymi ludźmi są już autorzy i to nie tylko dlatego, że pierwszy się postarzał, a drugi wkroczył w wiek męski. Inne doświadczenia, inne porównania, inna Polska i brak… cenzury.

Innymi są też i Czytelnicy, bo i żeglarstwo polskie powoli, powoli, krok za kroczkiem zmierza do Europy, w której ograniczenie swobód obywatelskich jest sprzeczne z panującą doktryną demokracji.

Ambicją autorów jest, aby Zalew Wiślany stał się rzeczywistym etapem zdobywania doświadczeń w drodze ku takiemu żeglarstwu, w którym ląd ginie za horyzontem, a po drugiej stronie wody czekają dziewczyny mówiące obcymi językami. Zalew był, jest i będzie coraz częściej odwiedzanym przedszkolem Bałtyku. A więc zapraszamy na Zalew Wiślany!

stron 248, oprawa miękka, format 21×14,5 cm